Місія та цінності

Версія 7.2 додана 14.08.24 автором Костянтин Жигалло

Ми перетворюємо наші захоплення, знання, досвід та сучасні ІТ-технології в ефективність роботи підприємств

Місія компанії - це те що нас об'єднує, допомагає створювати спільні цілі та йти до них. Місія компанії розроблена колективом компанії у 2015 році.

Захоплення справою, якою займаємося

Ви помічали, що успішні і щасливі люди зазвичай роблять саме те, що їх дійсно захоплює? Ми рідко досягаємо великого успіху, працюючи в тому напрямку, який нам не до душі. А ось те, що нам подобається, ми робимо на відмінно. І відповідно ми любимо цю справу ще більше, тому що ми справді успішні в ній. Мабуть, кожен із нас задумувався над питанням, чи щасливий він і чи займається тією справою, яка приносить йому задоволення? Що може бути кращим від усвідомлення того, що ви повністю реалізовуєте свій потенціал? А ще, коли ваша улюблена справа (і за сумісництвом - професія) приносить прибуток, то можна із упевненістю сказати: «Життя вдалося!» 

Захоплення справою, якою щодня займаєшся - це той секрет успіху, який ми відкрили для себе в компанії «Модуль». Кожен з працівників уже давно перетворив щоденні обов’язки в справжнє хобі. Це не просто робота – це стиль життя, це можливість втілити самі шалені ідеї та знайти себе в різноманітті справ, поглядів, думок. Тільки та людина має шанс бути успішною, котра горить своєю справою, для якої нема меж та рамок в повсякденній діяльності, яка щодня займається улюбленою роботою. І саме таку можливість ми в компанії готові дати нашим працівникам. А ти закоханий у справу, якою щодня займаєшся? Чи можеш годинами розповідати друзям про ту неймовірну задачу, яку вдалось виконати? Чи пишаєшся ти тим, що робиш? Чи готовий ти сказати, що захоплений своєю професією на всі 100%? Якщо так, то ми знайшли один одного!

Чесність та відкритість у роботі, відносинах із колегами і клієнтами

Щодня ми виконуємо цілу низку завдань, від яких залежить ефективна робота наших колег, компанії та співпраця з клієнтами. Налагодити контакт не завжди буває просто, завдання можуть потребувати значно більше часу та зусиль, ніж ми думали спочатку. А інколи банальна помилка призводить до величезних непорозумінь. Але що б не сталось, ми в компанії «Модуль» завжди впевнені, що подолати усі труднощі зможемо, якщо будемо чесними та відкритими у роботі та відносинах з колегами і клієнтами. 

Що ми маємо на увазі, коли говоримо про чесність та відкритість у роботі?

  1. Ми завжди готові зрозуміти, підтримати та допомогти у вирішенні складних завдань. Звісно, якщо ти відверто зізнаєшся і попросиш про допомогу. 

  2. Ми завжди готові разом подумати про вирішення якихось проблем, навіть якщо ми самі винні у їх створенні. Якщо ти чесно розповісиш про помилки, які допустив. 
  3. Ми завжди готові йти на компроміси, домовлятись, узгоджувати дії та час, якщо ти готовий співпрацювати чесно та відкрито. 

Приклад: при роботі з важливим клієнтом у працівника виникають труднощі у комунікаціях. Що можна зробити? 

  • Не відповідати на дзвінки клієнта, переадресовувати їх на інших колег і мовчки робити свою справу, а нехай інші вирішують конфлікти.
  • Це взагалі-то прямий обов'язок менеджерів з продажу та бізнес-аналітиків, а не твій! 
  • Хамити та грубити клієнту у відповідь, він все одно уже договір підписав та нікуди не подінеться. 

Що зробимо ми? 

  • Чесно розповімо координатору про ті проблеми, що виникли і знайдемо разом рішення ситуації, щоб усі залишились максимально задоволеними. 

Що означає чесність та відкритість у відносинах з колегами?

  1. Не бійся радитись, просити про допомогу та цікавитись життям колег. 
  2. Якщо зробив помилку – чесно скажи про це своїй команді, разом ми знайдемо вихід з ситуації. 
  3. Якщо ти вважаєш, що хтось тебе недооцінив, образив – поговори з цією людиною та відверто розкажи про свої відчуття. 

Приклад: ти помітив помилки в роботі твого колеги. Що можна зробити?

 - Можна промовчати і подивитись що ж буде далі відбуватись.

 - Розпочати конфлікт з колегою, який помилився. Він же підводить усю команду! 

 Що зробимо ми?

- Поспілкуємось з колегою. Відкрито розказуємо, що саме турбує і що можна зробити у такій ситуації. Без критики та оцінки, просто дати рекомендацію як покращити і пришвидшити той чи інший процес, запропонувати допомогу, якщо вона потрібна.

Що вкладаємо в поняття чесності та відкритості у відносинах з клієнтом?

  1. Ми ніколи не обманюємо клієнта та відверто відповідаємо на поставлені запитання. 
  2. Ми не боїмось нести відповідальність за свої слова та вчинки перед клієнтом. Якщо ми у чомусь помилились, то виправимо помилку та принесемо вибачення, а не шукатимемо винних навкруги.

  Приклад: працюючи з базою даних клієнта, працівник допустив помилку, яка стерла усі ці дані. Які є варіанти?

  • Сказати що це сталось з вини клієнта: адже у нього був слабкий зв'язок/погане програмне забезпечення/недостатній захист даних. 
  • Сказати, що взагалі це зробив хтось інший, поки ти виходив води випити. 

  Що зробимо ми? 

- Признаємо свою вину, приносимо вибачення та робимо все можливе, щоб відновити дані.

Чесність та відкритість у роботі та відносинах із колегами і клієнтами – це запорука командної роботи, позитивної атмосфери та довготривалих відносин з клієнтом!

Повага до клієнтів і колег, результатів роботи своєї і чужої, переконань, вірувань, релігій.

В основі нашого командного духу та ефективної співпраці лежить повага. Адже саме вона найбільше відображає ставлення людей один до одного. Повага – це морально — етичний принцип, який вимагає відношення до іншої людини як до особистості. Це таке ставлення, коли враховується поняття людської гідності. Повага – це визнання співрозмовника рівним собі самому, визнання особистих чеснот людини і її приналежності до певної спільноти.

У своїй роботі ми постійно співпрацюємо з дуже різними людьми, які мають свої релігійні вірування, переконання та погляди. Ми даємо кожному право на власні думки та відчуття, не сперечаємось на роботі щодо політичних чи релігійних поглядів та поважаємо вибір та роботу кожного. Для нас нема не важливих посад, не значимої роботи, не вартих уваги людей, не правильних вірувань. Є речі, переконання, цінності, які відрізняються від наших, але заслуговують на повагу!

Повага є безумовно основою для довготривалих відносин. Якщо спілкування відбувається із взаємною повагою, то воно буде відкритим і спрямованим на продуктивний діалог та співробітництво, ґрунтуватиметься на моральних нормах і принципах справедливості, рівноправності, доброзичливості та ввічливості.

Тому повага один до одного, до клієнтів, до результатів роботи, переконань, вірувань та релігій є важливим принципом, яким ми керуємось щодня!

Професіоналізм, бажання навчати, навчатись і розвиватись

В сучасному світі постійне навчання та самовдосконалення – одні з найкрутіших можливостей людей 21 століття. Це просто необхідність для щасливого розвитку у соціумі та в професійному житті.В світі бізнесу той, хто не працює над своїми знаннями і не удосконалює свої здібності, з часом втрачає довіру. Крім того, пізнання – істинна чеснота, воно цінне саме по собі. Любов до знань і пошук мудрості надають життю змісту. У кожного з нас є моральний обов’язок перед тими, хто для нас важливий, і перед самим собою, безперервно навчатись та рости.Для працівників нашої компанії навчання – це стиль життя, можливість щодня вдосконалювати себе та світ навколо. Знання забезпечують гарну платформу, з якої можна оцінити свої здібності у тій чи іншій галузі, а відтак - сформувати навички, які потенційно приведуть до професійного успіху. Саморозвиток - це важливо, адже з часом, маючи вже сформовані навички, ми стандартно діємо за завченими парадигмами. Та світ навколо нас змінюється і ми просто зобов’язані розвиватись, навчатись чомусь новому і рухатись в ногу з часом. У протилежному випадку ми стаємо бар’єрами на шляху цього прогресу і прикладів цього в реальному житті можна знайти масу.В компанії ми керуємось принципами безперервного навчання - це концепція добровільного пошуку знань, який необхідний як з професійних, так і з особистих причин. Якщо людина обирає такий стиль життя, вона сприяє своєму кар’єрному та внутрішньому росту. Ми не боїмось вчитись протягом всього життя, адже це не показник того, що ми нічого не знаємо, а того, що ми розуміємо — людині завжди є куди рости та удосконалюватись.Яких принципів навчання ми притримуємось в компанії?

  1.  Саморозвиток – це безперервний процес. Щодня ми знаходимо можливість дізнатись щось нове, подивитись на знайомі процеси та думки з іншого боку і розглянути альтернативні варіанти вирішення давно знайомих проблем та питань.
  2. Ми в першу чергу беремо на себе відповідальність за особисте навчання та професійний розвиток, тому ми здатні бачити в компанії додатковий ресурс. При цьому ми не перекладаємо на компанію свою відповідальність,  не чекаємо, що компанія забезпечить нас усіма необхідними знаннями та навиками, щоб ми могли бути успішними в роботі. Зате ми на повну використовуємо ті переваги, які дає нам внутрішнє корпоративне навчання, і платимо компанії тим, що вносимо більш вагомий вклад в її діяльність. У нас є маса можливостей для навчання: бібліотека, тренінги, семінари, наставництво,  програми розвитку працівників. Головне – знайти в собі сили, бажання та мотивацію. Прагнення до знань та розвитку повинні бути мотивовані бажанням приносити більше користі.
  3. Ми притримуємось системного підходу, в основі якого лежить зворотній зв’язок, як особистий, так і професійний. При цьому зберігаємо баланс між теорією та практикою, мистецтвом та наукою, між особистим та організаційним розвитком, між поточними потребами бізнесу та вимогами майбутнього, між професійним навчанням та загальною освітою.
  4. Вивчив сам – навчи колегу. Ми з радістю ділимось новою інформацією, передаємо свої знання та навички, допомагаємо і розвиваємо.

Теодор Рузвельт стверджував, що навчання протягом життя може бути успіхом саме по собі. Тож не бійтесь поглиблювати свої знання, відкривати нові горизонти та досягати поставлених цілей, зробивши навчання корисною звичкою!

Відповідальність за слова, вчинки, роботу

Чому людина робить корисні для команди справи? Страх або захоплення справою - це основи мотивації. Страх, як такий не має впливати на діяльність нашої фірми. Саме захоплення справою лежить в основі мотивації до виконання завдань та розвитку наших команд. Ми шукаємо людей яким цікава робота, якою ми займаємось. Ми створюємо умови, які дозволяють без перешкод виконувати працю, яка подобається. Кожен співробітник має однаковий вплив на створення та зміну стандартів діяльності фірми. Ми декларуємо свободу вибору способу вирішення справ. Але свобода без розуміння відповідальності частіше всього приводить до анархії. Саме свідоме ставлення співробітника до обов’язків команди, місії та цінностей, усвідомлення суті та значення діяльності команди в більшості випадків допомагає не втрачати інтерес до виконання своїх службових обов’язків.

Відповідальність (вікіпедія) — загальносоціологічна категорія, яка виражає свідоме ставлення особи до вимог суспільної необхідності, обов'язків, соціальних завдань, норм і цінностей. Відповідальність означає усвідомлення суті та значення діяльності, її наслідків для суспільства і соціального розвитку, вчинків особи з погляду інтересів суспільства або певної групи.

В чому полягає відповідальне ставлення до виконання роботи? По перше це відповідальність за завдання прийнятті від колег. Не важливо в якій обстановці. На порталі, в УЛП чи на сходах. Кожен має усвідомлювати, що це важливо для існування та розвитку його команди та фірми. По друге при виконанні завдання можуть відкритися нові, не поставленні ні ким завдання. Рішення яких, принесе користь команді. Відповідальне ставлення при цьому проявляється принаймні у фіксації цих задач. Усвідомлення інтересів команди, суті та значення її діяльності не може залишити без фіксації завдань для покращення такої діяльності. Порушення, недотримання стандартів також відносимо до без відповідального ставлення.

Позитивний емоційний мікроклімат у колективі

Ми проводимо на роботі більшу половину свого життя. Часто саме тут ми знаходимо вірних друзів, наставників, а інколи і другу половинку. І неймовірно важливо для кожного з нас почуватись на роботі легко, впевнено та отримувати якнайбільше позитивних емоцій. 

Для нас в компанії дуже важливим є позитивний мікроклімат в команді. Що саме ми вкладаємо в це поняття: 

  1. Ми завжди відкриті для спілкування, допомоги та підтримки.
  2. Не живи проблемами, приходь з рішеннями! У кожного з нас існує перелік питань та проблем, що виникають мало не щодня. Помітив щось, що викликає у тебе негатив та занепокоєння? Подумай над тим як владнати цю проблему, яке рішення правильно підібрати та запропонуй своїй команді. Адже завжди легше просто скаржитись на життя, але значно приємніше генерувати класні ідеї для вирішення проблем та приносити позитив у свою команду! 
  3. Вивчив/прочитав/дізнався щось нове та цікаве? Поділись своїми враженнями та емоціями з командою! І тобі приємно, і для колег може бути корисно) 
  4. Помітив що хтось з колег стомився/помилився/засмутився? Не бійся допомогти/підтримати/надихнути. Адже разом ми – сила! 
  5. Накопичилось багато негативу, ти стомився або вигорів емоційно? В компанії завжди є люди, з якими ти можеш відверто поговорити і отримати підтримку та пораду. Це може бути твій керівник, HR, або просто колега, з ким зранку п'єш щодня каву. Тільки пам'ятай про пункт 2) 
  6. Не забувай про ввічливість. «Привіт», «дякую» та «прошу» - такі легкі слова, які здатні зробити день людей навкруги значно світлішим! 
  7. Побачив, як хтось з колег зробив щось дійсно круте та неймовірне? Обов'язково похвали та підтримай в будь-якій зручній формі для тебе: скажи, напиши, постав вподобайку в Бітріксі) 
  8. Просто будь собою, кращою версією себе! Адже якщо ми в одній команді, то у нас уже багато спільного: захоплення тим, чим займаємось, цінності та переконання. 

Для нас важливий настрій та відчуття кожного працівника, але тільки разом ми здатні щодня робити неймовірно круті, важливі та цікаві проекти!

Командна робота та відпочинок

Найкращі продукти та найцікавіші ідеї з’являються саме завдяки командній роботі — адже разом ми швидше виявляємо помилки і знаходимо нестандартні рішення проблем.

Дослідження свідчать про те, що кількість часу, який менеджери і працівники витрачають на спільну діяльність, збільшилась на 50% за останні два десятиріччя. Окрім того, 75% робочого дня люди комунікують із колегами. Наша робота повністю залежить від ефективних комунікацій, взаємодопомоги та підтримки.  

Ми в компанії «Модуль» однією з найвищих цінностей вважаємо своїх працівників. Наш колектив – це не просто група людей, де кожен робить свою справу, це команда. Бути в команді означає ставити її успіх вище за власний, дбати про комфорт учасників і вирішувати проблеми разом. Тому що тільки разом ми можемо досягнути справді великого. 

Яких принципів командної роботи ми дотримуємось? 

  1. Високий рівень довіри. Ми віримо, що кожен з наших колег знає і розуміє свою важливу роль в компанії в цілому і в своїй команді зокрема, ми довіряємо один одному найцінніше – наш час, думки, ідеї, знання, не боїмося осуду за спиною і знаємо, що в будь-який момент можемо розраховувати на підтримку, взаємодопомогу та пораду. 

  2. Кожна думка важлива. Усіх учасників команди не залежно від досвіду і віку, раси, політичних переконань і т. д. Якщо ви з висоти вашого досвіду можете прислухатись до ідей стажера, тоді ви справді командний гравець. А наша команда йде у правильному напрямку! 

  3. Відповідальність. Командна робота – це не про те, що кожен легко може спихнути ненависні обов’язки та завдання на колегу! Це про те, що кожен знає про свою особисту відповідальність в рамках діяльності команди. Не потрібно нагадувати чи заставляти щось зробити, ми розуміємо, що від того, як ми виконуємо свою роботу залежить успіх цілої компанії. Є моя зона відповідальності в команді і я повністю і свідомо роблю усе, що потрібно, щоб мої задачі були виконанні з найвищою ефективністю та якістю. І звісно ж не забуваю про те, що можу бути корисним комусь з моїх колег та допомогти, підказати, надихнути. 

  4. Турбота один про одного. Кожен в нашій команді зацікавлений в інших її учасниках, в їх успіху та самоствердженні. Ми щиро радіємо за досягнення своїх колег, пишаємось їх здобутками та завжди готові простягнути руку допомоги в потрібний момент. 

  5. Спільне прийняття рішень. Це не передбачає ухилення або нівелювання вашої власної думки. Прийняття спільного рішення передбачає пошук найкращого виходу для цілої команди на підставі знань, умінь та переконань кожного її учасника. 

Ми – команда, і пишаємось цим! Ми команда не лише на роботі, але й у вільний час. Ми багато подорожуємо разом, проводимо вільний час та маємо спільні захоплення і хобі. І це найприємніше в нашій роботі, адже саме тут багато хто з нас знаходить справжніх друзів та надійну підтримку!